Sports

Honoring fall's finest

 Camilo Arquette” width=
Megan V. Winslow/Town Crier
Local all-leaguers include St. Francis High football player Camilo Arquette, the WCAL’s Sophomore of the Year.

All-league honors were recently awarded to varsity high school athletes who participated in fall sports. Athletes from Los Altos, Mountain View, St. Francis and Pinewood high schools who earned the accolades are listed below.

Los Altos High

Football

SCVAL El Camino Division Outstanding Offensive Player: Aaron Parker

El Camino Division First Team: Charlie Kinne; Brennan Hanley; Cedric Smith; John O’Sullivan

El Camino Division Second Team: Jack Clish; Hayden Clish; David Arista

Girls volleyball

SCVAL De Anza Division First Team: Katie Kishton; Naomie Cremoux

De Anza Division Honorable Mention: Sydney Enthoven; Claire Kwok

Boys water polo

De Anza Division Most Valuable Field Player: Kyle Bistrain

De Anza Division First Team: Adam Hollingworth; Alex Brett; Kyle Johnson

De Anza Division Second Team: Owen Brunner

All-Central Coast Section First Team: Bistrain

All-CCS Second Team: Hollingworth

Girls water polo

De Anza Division Co-Most Valuable Field Player: Olivia Cairns

De Anza Division First Team: Cairns; Silke Tuyls; Shreya Juneja

De Anza Division Second Team: Alesia Piercy

All-CCS Second Team: Tuyls

Field hockey

De Anza Division Junior of the Year: Elana Eisenberg

De Anza Division First Team: Lindsay Halden; Olivia Ih

De Anza Division Second Team: Maura Kelleher; Evelyn Baher-Murphy

Mountain View High

Football

De Anza Division Junior of the Year: Austin Flax

De Anza Division First Team: Cae Cox; Andrew Bice; David Chavez; Javier Hernandez

De Anza Division Second Team: Mason Davies; Julian Daniels; Trent Steffen; Ryan Cambouris

Girls volleyball

De Anza Division First Team: Logan Winn; Kiana Manson; Audrey Moir; Nicole Guibord

De Anza Division Honorable Mention: Cate Schiller; Julia Bennett

De Anza Division Coach of the Year: Dave Winn

Boys water polo

De Anza Division MVP: Tony Nardelli

De Anza Division First Team: Nathaniel Randolph

De Anza Division Second Team: Quinlan Corsiglia

All-CCS Second Team: Nardelli

Girls water polo

De Anza Division First Team: Nicole Thomas; Ana Nardelli

De Anza Division Second Team: Lucy Mahlmeister

St. Francis High

Football

West Catholic Athletic League Sophomore Player of the Year: Camilo Arquette

WCAL First Team: Arquette; Mose Vavao; Ryan Daly; Joey Schott; Joe Pilawski; Afa Sanft

WCAL Second Team: Sean Miller; Nico Andrighetto; Antonio Vakameilalo

WCAL Honorable Mention: Holden Hughes; Hudson Mesa; Joe Tongamoa; Carsten Rawls; Jared Higgins

Girls volleyball

WCAL First Team: Kirra Kellerman; Allison Ko; Madison Pietsch

WCAL Second Team: Soana Leaea

Boys water polo

WCAL First Team: Berk Aksoy

WCAL Second Team: Joe Gallagher; Hudson Pak

WCAL Honorable Mention: Jacob Bullock

All-CCS Player of the Year: Aksoy

All-CCS First Team: Gallagher

All-CCS Second Team: Pak; Ben Ramans

Girls water polo

WCAL First Team: Elise Walker; Courtney Okumura

WCAL Second Team: Hailey Multz; Mason Spencer

WCAL Honorable Mention: Rachel Clark

All-CCS First Team: Walker

All-CCS Second Team: Okumura; Christina Reed

All-CCS Honorable Mention: Hailey Multz

Girls tennis

WCAL First Team: Alisha Chulani; Akanksha Pabari; Kathy Simone

WCAL Honorable Mention: Natalie Kha/Pramati Barath; Grace Phelps/Francesca Lukas

Field hockey

De Anza Division First Team: Natalie Descalso; Ashley Peters

De Anza Division Second Team: Ashley Pace; Cambria Higgins

Boys cross-country

WCAL First Team: Benjamin Garver

WCAL Second Team: Juan Pablo Garcia; Aiden Maddison

Girls cross-country

WCAL First Team: Isabelle Cairns; Christel Elkins; Vanessa Cabello; Alexa Barton

WCAL Second Team: Roxanne Thomas; Claire Callon; Alexandra Cilley

Girls golf

WCAL First Team: Aishvarya Bedi; Kaila Tan

WCAL Second Team: Ekta Karkala; Lauren Pimentel; Angelina Pohahau

WCAL Honorable Mention: Sohini Pillay

Pinewood School

Girls volleyball

West Bay Athletic League Skyline Division Honorable Mention: Annika Dunn

Girls tennis

Skyline Division First Team: Lynsie Corfield; Ahnika Mangalik

Skyline Division Second Team: Sophie Ashley; Ainsley Carpenter

Boys cross-country

WBAL Honorable Mention: Hudson DeGroff

Girls cross-country

WBAL Honorable Mention: Nicole Mineatis; Emily Takara

Schools »

Schools
Read More

Sports »

sports
Read More

People »

people
Read More

Special Sections »

Special Sections
Read More

Photos of Los Altos

photoshelter
Browse and buy photos